Materiały

W COROSIVO  używamy najwyższej jakosci materiałów, potwierdzony atastami producentów. Nie zostały one wybrane jedynie ze względu na piękny wygląd, ale również trwałość, prostotę utrzymania oraz filozofię zrównoważonego rozwoju.

  • stal Corten
  • stal nierdzewna- szlifowana
  • aluminium- malowane według palety RAL
  • stal węglowa- ocynkowana ogniowo

STAL CORTEN

Corten jest materiałem niezwykle odpornym na warunki atmosferyczne. Unikalne wartości estetyczne oraz łatwośc z jaką poddaje się obróbce plastycznej powodują że stał się integralną częscią nowoczesnej architektury i wzornictwa.

Zewnętrzna powłoka, wyglądająca jak rdza stanowi naturalną barierę ochronną. Okres powstawania powłoki jest uzależniony od klimatu i ilości odpadów, trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy.  W tym czasie wydzielający się węgiel może brudzić podłoże, zarówno kamień jak i drewno mogą zostać oczyszczone domowymi środkami czystości. Po początkowym okresie reakcji, materiał samoczynnie się uszczelnia i efekt ‘brudzenia’ zanika, a odcień powłoki ulega dalszym przemianom.

STAL CORTEN
STAN WYJŚCIOWY

STAL CORTEN
POKRYTA PATYNĄ

Proces patynowania występuje w momencie gdy stal ma kontakt z wodą, aby osiągnąć szybszy efekt zalecamy zmycie resztek oleju oraz polanie produktu wodą. Istnieje również możliwość chemicznego wywołania procesu patynowania i pokrycie powierzchni lakierem, w ten sposób możemy zatrzymać proces starzenia i utrzymać stały efekt.

STAL NIERDZEWNA

Stal nierdzewna gwarantuje nowoczesny, estetyczny wygląd oraz najwyższą trwałość. Idealnie komponuje się w środowisku miejskim, obiektach publicznych oraz prywatnych instalacjach. Jest to jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów wykorzystywanym w przemyśle i budownictwie, zapewnia wyjątkową odporność na korozję i zabrudzenia.

Elementy z oferty wykonywane są ze stali szlifowanej w gatunku 304/1.4301, jednak w przypadku instalacji w środowiskach
‚agresywnych’, takich jak okolice nadmorskie lub silnie zanieczyszczone centra miast zalecamy zastosowanie gatunku 316/1.4401.

W projektach indywidualnych wykorzystujemy wszystkie dostępne wariacje wykończenia powierzchni, lustro, blacha ryflowana, ozdobne faktury, perforacje oraz granulacje szlifów z zakresie K80-K400. Realizacja takich zleceń może przekroczyć 10 dni roboczych.

ALUMINIUM

Zastosowanie aluminium stwarza możliwość uzyskania produktów o 60% lżejszych przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości i trwałości.

Aluminium wykorzystujemy głównie do produkcji donic, zewnętrza powłoka powstaje w trakcie procesu malowania proszkowego, dzięki czemu możemy uzyskać dowolny kolor zgodny z paletą RAL.

STAL WĘGLOWA-OCYNKOWANA OGNIOWO

Uniwersalne rozwiązanie cechujące się dobrą relacją cena-trwałość, stosowane powszechnie przy budowie infrastruktury drogowej oraz elementów małej architektury.

Elementy wykonywane są ze stali węglowej S235. Po zakończeniu procesów obróbki i montażu produkt poddawany jest kąpieli w roztworze cynku. Pod wpływem działania ładunku elektrycznego powstaje jednolita powierzchnia, która przez okres wielu lat nie wymaga konserwacji i nie traci walorów estetycznych.

STANDARDOWE WYKOŃCZENIA POWIERZCHNI

Produkty ze stali corten dostarczane są w stanie wyjściowym. Patyna/rdza powstaje z czasem, w wyniku działania warunków atmosferycznych.

 

STAL CORTEN

KWASOODPORNA SZLIFOWANA

OCYNK

Przykładowe kolory z palety RAL – poniższe kolory zostały wygenerowane elektronicznie i mogą różnić się od koloru na gotowym produkcie.

Biały

Brązowy

Carbon

Czarny mat

Grafit